Vydejte se do Karibiku

Nachází se v nejjižnější části Severní Ameriky. V tomto názvu jsou zahrnuté ostrovy Bahamy, Antily a pobřeží Jižní a Střední Ameriky. Oblast je u Karibského moře, které je Panamským průplavem spojeno s Tichým oceánem.maledivy pláž
Nejkrásnějšími plážemi se může pochlubit letovisko Punta Cana v Dominikánské republice. Písčitá pláž, táhnoucí se několik kilometrů, je stíněna palmami, ale připravte se na velké množství turistů.
Nejznámější pláží je Bavaro, ale když popojdete dál, navazuje na ni úchvatně krásná Cap Cana. A neméně nádherná je ta, co se rozprostírá na ostrově Cayo Levantado.  
Na Bahamách, se budete cítit jako v opravdovém ráji. Jsou zde stovky malých i velkých ostrovů.
Jestli jste romantici, z procházek palmovými háji, či exotickými zahradami, budete okouzleni.
bahamy maják
Moře je zde průzračně čisté a místní obyvatelé jsou příjemní.
Vydejte se do muzea Grand Bahama, do podvodního jeskynního systému Lucayan National Parku, můžete se potápět na Long Islandu, nebo si prohlédnout podvodní akvárium.
pohled na Kolumbii
Jestli nechcete jen ležet na pláži, vydejte se naJamaicu. Bílé písečné pláže, reggae a vynikající pokrmy, které stojí za ochutnání.
Ostrov Guadeloupe náleží Francii. Nespornou výhodou je, že zde můžete platit eurem a jet sem stejně jako do jiných zemí Evropské unie. Ostrov získal přezdívku ananasový ostrov, protože právě odtud pochází toto ovoce. Od bylinkářek můžete získat specialitu zvanou Bois Bande, což je silné přírodní afrodisiakum.
Zaletíte-li si naKubu, můžete si vybrat, zda budete bydlet v luxusním hotelu, nebo jednoduchém privátu. Stejně tak si můžete koupit levné doutníky, ale i takové, za které zaplatíte i desítky dolarů. Jeho neopakovatelná atmosféra sem láká turisty opakovaně.
Milovníci čokolády určitě nezapomenou navštívit na východě výrobnu založenou samotným Che Guevarou. V Zátoce Sviní na vás čeká historie a v letovisku Varadro si můžete užívat luxusu.
Martiniktaké patří k francouzskému území. Turisty sem láká krása květinového ostrova a jachtaření. Mluví se zde francouzsky a antilskou kreolštinou.
Vydáte-li se na Svatou Lucii, seznámíte se s dominantou ostrova. Jsou to dvě sopky Velký a Malý Piton. Nemusíte se ale bát, jejich aktivita byla naposledy zaznamenána v 18. století.
Oblíbené jsou zde bahenní lázně a sopečné prameny, které vytékají z ještě aktivní sopky Soufriére v Sulphur Springs Park. Lázně nechal vybudovat již Ludvík XVI.
Tropický prales má už poslední část, do které se můžete vydat za různými druhy papoušků, ještěrek, žab a leguánů.
Na ostrově Pigeon  si můžete prohlédnout archeologické ruiny z koloniální doby.
 V Portoriku najdete světélkující a barevně vířící vodu, podle toho, jak ji zčeříte. Pokochat se můžete v zátoce La Parguela. Žijí zde miliony bičíkovců, díky kterým voda fosforeskuje. Za temné noci budete očima přikováni k této nádheře.
Svatý Martinvás zve mezi miliony poletujících motýlů. Je to nejmenší ostrov na světě, ale přesto je rozdělen na dva státy. Francouzský Sv. Martin a holandskýSv. Maarten.

 

Vydejte se do Karibiku
4.9 (97.14%)7