Udělejte změnu a vydejte se do Chorvatska autobusem

Každý kdo vyjede s vlastním autem nebo i motocyklem do zahraničí, by si měl uvědomit, že každá země má jiné předpisy, tolerance a dokonce za nedodržení některých pravidel Vás může čekat nejen pořádná pokuta, ale také vězení. Samozřejmostí je mít u sebe platný řidičský průkaz, technický průkaz od vozidla a zelenou kartu. Pokud máte vozidlo půjčené, třeba i jen od rodičů je lepší mít i takový souhlas, že majitel vozu souhlasí s výjezdem do zahraničí a vozidlo vám zapůjčil.
dálkový bus.jpg
Pokud chcete předejít problémům, tak by toto potvrzení mělo být napsané v anglickém nebo chorvatském jazyce, nejlépe ještě s notářským ověřením. Vzhledem k tomu, že můžete cestovat do této destinace pouze na občanský průkaz, tak i ten by měl být součástí dokladů. Letošní rok se hodně mluví o tom, že bude v platnosti takový zákon, který neumožní odjet s dítětem, bez souhlasu rodičů, mohlo by to být považováno za únos. Takže pokud by matka chtěla jet sama bez manžela, bude nutný jeho souhlas, že je srozuměn s výjezdem za hranice. Navíc cestování s autem přináší další úskalí, kdy nám to může dokonale znepříjemnit dovolenou. Nebude pak lepší cestovat autobusem, kde nemáte takovou zodpovědnost?
volant autobusu.jpg

Autobus omezuje osobní svobodu

Už jste se někdy s tímto výrazem setkali? Nemůžu si zastavit, kde chci, musím cestovat s jinými lidmi, co když se mi bude chtít na záchod nebo budu mít žízeň a další podobné výmluvy. Potom jste ještě nikdy nezkusili špičkové dálkové busy, které jsou komfortně vybaveny na dálkové cesty. Navíc je pouze ve vaší kompetenci, kde si zvolíte výstup a pak opětovně nástup. Nebudu ani zmiňovat, že nemusíte mít žádné starosti a Chorvatsko autobusem zvládnete hravě. Žádná nervozita v kolonách, problémy s tankováním, obava z poruchy, zkrátka nic z toho se vás netýká.
vodopády v Chorvatsku.jpg
Můžete se v klidu posadit, upravit si sedadlo podle vašich potřeb, dívat se po krásách Chorvatska nebo na televizi. O záchod se nemusíte obávat, máte ho přímo v autobuse a občerstvení také. Dokonce fungující klimatizace si dokonale poradí s velmi teplým počasím. Nastoupíte, dveře se zavřou a vám právě začala dovolená, bez starostí, stresu. Konečně ten vytoužený odpočinek. Tak šťastnou cestu.

4/5 - (1 vote)