Jaká jsou vhodná zvířátka do menšího prostoru?

S jakým zvířátkem se vám bude dobře žít i na malém prostoru? Ano, odpověď se vnucuje sama – mělo by být malé, ale které? Vždyť jich je tolik! Takže které zvířátka budou vaším ideálním společníkem do bytu, aniž jste trpěli vy nebo vaši miláčci?
králíček na ruce

Králíčci:

Jsou krásné a huňaté, v obchodě jim asi odoláte jen velmi těžko. Králík je vynikající společník – je dostatečně velký, můžete ho krmit i naučit různé triky. Vesele bude objevovat váš byt a zavděčí se milou povahou.
Nezapomínejte však, že potřebuje prostor pro pohyb, nenechávejte ho trvale zavřeného v kleci či v jiném malém prostoru. Z maličkých králíčků za pár měsíců vyroste dospělé zvíře, nenechte se tím zaskočit. Podobně jako u jiných zvířat, i králík potřebuje hračky a předměty na kousání. Jinak se vám s chutí pustí do kabelů, knih či jiného domácího zařízení.
ospalá fretka

Fretka:

Fretky jsou aktivní, sociální tvorové, kteří se rády hrají. Pokud jste plní energie, budete fretce ideálním společníkem, pokud však máte rádi klid, fretka vás dokonale umoří. Vzhledem k budoucímu zdraví vašeho zvířátka, byste si měli pořídit už kastrované zvíře. Pozor. Fretka potřebuje pro své hry mnoho prostoru, pokud jí ho neposkytnete, objeví se u ní nežádoucí chování.
potkan v domečku

Potkan:

Potkani jsou přátelští a mimořádně interaktivní. Když si na vás zvykne, bude s vámi – a na vás – trávit mnoho času. Jelikož se dají jednoduše naučit mnohé triky, určitě byste to měli zkusit, jinak se toto inteligentní zvířátko bude nudit a tím pádem i trpět. Pokud chcete mít více potkanů, chovejte je ve skupině stejného pohlaví, předejdete tím nevhodnému množení.
Pokud máte prostor pouze pro malé zvířátko, které si nebude vyžadovat procházky po bytě a mimo svou klec, volte myšky, křečky nebo pískomily. Nezapomínejte na pravidelné čištění, jinak je budete v bytě cítit, méně páchnoucí jsou samičky.