Jak začít investovat?

K investování je momentálně možné využití služeb dvou českých burz. Mnoho investorů je však přesvědčeno, že pokud chtějí opravdu vydělat peníze, na českých burzách se jim to nepovede. Český trh je ale skvělý pro začátečníky, mnoho firem, které zde své akcie nabízí, jsou dobře známé a jejich další postup je i pro laika daleko více předvídatelný. Pokud však od investování vyžadujete více, bude pro vás s největší pravděpodobností český trh příliš malý. Koupit zahraniční akcie samozřejmě můžete i z České republiky, není zapotřebí navštívit danou zemi, abyste si tam akcie mohli koupit. Na zahraničních trzích najdeme celou řadu českých obchodníků, kteří zde obchodují s cennými papíry.

obchodování na burze

Kde se dá s akciemi nejsnáze obchodovat?

Se zahraničními akciemi se obchoduje převážně na zahraničních burzách, ke kterým se dá snadno připojit elektronicky, ovšem s pomocí licencovaného obchodníka. Najde se celá řada akcií, se kterými je možné obchodovat i v České republice, je však zapotřebí mít o těchto aktivitách jisté povědomí. I díky tomu vznikla IM academy Trade.cz, která vám ukáže tento složitý a nepředvídatelný systém obchodování.

cena akcií

Kdy mohu začít obchodovat?

Obchodování na burze není až tak jednoduché, jedná se o soukromou společnost, kam rozhodně nemá přístup každý. Uzavírat burzovní obchody tak mohou pouze členové tamní burzy. Češi jsou buď přímý členové, nebo mají na burze svého zástupce, který za ně obchody zprostředkovává. Nezapomínejte, že investování je velký risk, který unáhleným rozhodnutí už nejednoho investora obral o všechno. Ještě než se proto rozhodnete zariskovat naostro, je lepší vyzkoušet tzv. cvičné burzy, kde se tomuto řemeslu snažíte porozumět a vydělávat na něm v podobě imaginárních peněz. Až potom co vás už cvičná burza nebude mít, co naučit se pusťte do investování naostro.